Vánoční jednorázovka

24. prosince 2013 v 13:45 | Wendyss |  Píšu
Veselé Vánoce a šťastný nový rok - Áno, když jsem vám ani nepopřála hezké Vánoce udělám to teď. Ale bohužel, jediný dáreček který vám můžu dát je tato povídka, která je ... Taková střeštěná. Ale alespoň Vánoční, no nemám pravdu? :33 P.S. Ty příjmení jsem musela použít z knihy, jelikož se mi už nic vymýšlet nechce :DRolničky, rolničky ... Z domů okolo bytu Chloe Taylorové se ozývaly Vánoční koledy. Měla chuť se k nim přidat, tančit a zpívat... Ale místo toho tady sedí jako hromádka neštěstí, popíjí skoro ledový čaj a bréčí a bréčí. Celá rodina jí zemřela. Je osamělá, a nemá ani na dárek pro sebe, leda tak pro své blízké. Ano, tak měla pár kamarádů, a bratra který bydlel asi až někde mimo Evropy, ale mámu, tátu, babičku, dědu měla ... netuším. Táta umřel na rakovinu, mámu přejel náklaďák, a babička s dědou uhynuli, když jim nějaký bezcitný blázen podpálil dům. Od té chvíle se ani nepousmála.Opět se napila ledového čaje. Její pohled si teď vyžádala krajina venku za oknem. Na nic nečekala, zvedla se, čaj položila na stůl a vyběhla ven. Jen v triku, svetru a legínách. Bosa. Ano, skutečně byla velmi chudá, ale na ponošky ještě měla... Tak si je prostě asi nechtěla vzít. Rozběhla se, dveře od bytu nechala otevřené a vypadalo to, jako by ... bréčela. Jen tak trochu nešlo poznat, jestli je tak moc ráda nebo je smutná. No... Měla zoufalý úsměv na tváři, bréčela a utíkala při tom. Kdo to má poznat? Ale stalo se něco mimořádného - zakopla a... spadla do kaluže.Tentokrát už to šlo poznat - její slzy byly slzy smutku. Teda... Alespoň teď. Naše uplakaná Chloe si asi pořádně odřela koleno. "Ehm... slečno-paní-... ?" za jejími zády se ozval hlas. "Není... není vám nic?" Chloe vstala, otočila se a utřela si slzu. "Jak vidíte... tak asi možná jo!" Odsekla. Hlas se uchechtl, ale přátelstky. "Pomůžu... vám-ti?" Opět poba vený tón hlasu. "Tak mi třeba tykej, ale hlavně mi už pomož!" Ten nepříjemný, pobavený tón v chlapcově hlasu ji donutil být nezdvořilá. "Jak se jmenuješ?" Chlapec - asi o rok starší než ona (17) - tam stále jen tak stál, opíral se o neznámé auto a pozoroval Chloe. "Pomož mi - pak se to možná dozvíš!" Odsekla. "Tak fajn, ale s čím ti mám pomoct?" Chloe se zamyslela. Umm... Chodit ještě může tak asi... "...s ničím! Prostě vypadni!" Chlapec tam však pořád stál a pozoroval ji, ovšem jí už to začínalo lézt na nervy.


"Jdi - sakra - už - pryč !" zařvala. Chlapec však zavrtěl hlavou a šel za ní. Chloe však neváhala, rozběhla se proti němu a... PLESK! Chloe na to jde pěkně krutě. . . "Au! Za co to bylo?!" Řekl chlapec. "Upozorňovala jsem tě, že máš jít pryč!" posměšně dodala Chloe a užuž se chtěla dát na odchod. Chlapec ji ale vzal do náruče a řekl: "To koleno se ti jen tak samo od sebe neuzdraví..."


Drápala ho svými dlouhými nehty, kopala, vřískala, pořád sebou mlela. Mladíkovi to připadalo ukrutně směšné. "Baví tě to?!" vyjela na něj. Chlapec se posměšně usmál a přikývl. "Očividně.." dodala Chloe. "Jak že se to jmenuješ?" řekl chlapec - s očividně malou pamětí. "Chlo-.. Pusť mě a já ti to řeknu!" Chloe se užuž chtěla radovat. "Jakže? Chloe. Aha! Jsem Jacob," řekl Jacob a zasmál se. "Takže... Jacobe... PUSTÍŠ MĚ UŽ ?!!!" Řekla naštvaná Chloe. "Hele, pochop, chci ti jen uzdravit to koleno... a... nemám s kým slavit Vánoce takže...-" Chloe už dál nevnímala. Ona taky nemá s kým slavit Vánoce, ale Jacoba zná teprve asi tak čtvrt hodiny. A... co když je teba nějaký úchyl?"Ááááu!" Chloe zařvala když jí Jacob na koleno dával studený obklad s octem. "Štípe to!" dodala. "Já vím, tak to prosím vydrž. A... Až ti ho uzdravím... Nevím jestli budeš moc chodit a jak jsem řekl... nemám s kým slavit Vánoce tak-" nestihl doříct větu. "Já taky ne. Klidně tu zůstanu, ale jen abych nebyla sama. Nesnáším tě od první chvíle co jsem tě uviděla..."


Doufám, že jsem vás
alespoň trošku pobavila :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurélie Aurélie | Web | 24. prosince 2013 v 14:38 | Reagovat

mě si pobavila :) taky ti přeji Veselé Vánoce a šťastný Nový Rok :)

2 Sarah ♥ Bloody paw Sarah ♥ Bloody paw | Web | 29. prosince 2013 v 14:17 | Reagovat

Pěkná povídka a oddělovače taky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji, že jste tento blog navštívili a určitě se někdy zase stavte :)